pondělí 30. dubna 2012

První výběh ve Vibramech FiveFingers alias pětiprsťácích

Po delší době jsem se rozhodl zkusit se zase trošku proběhnout, takový jogging a abych to trošku zpestřil, nevolil jsem tentokrát klasické běžecké boty Asics, ale Vibram FiveFingers nebo-li pětiprsťáky. Ten pocit z běhu je prostě přímější, i když i mnohdy bolavější. Znáte to pořekadlo automobilky BMW - radost z jízdy, tak u FiveFingers bych to přirovnal k radosti z běhu.
Pětiprsťáci

Mým úmyslem bylo uběhnout alespoň pět kilometrů, naposledy jsem běžel cca před měsícem, tak jsem to nechtěl přemáhat. Pro jistotu jsem si tentokrát vzal na cestu i svého Garmina, abych si znovu proměřil trasu, kterou jsem běžel naposledy v březnu. Podivil jsem se, když nakonec z pěti kilometrů bylo třináct, prostě ty pětiprsťáci jsou fakt úžasné. Je pravda, že jsem se před tím pořádně namazal olejem a Niveou, myslím tím nohy, abych neměl otlačky od pětiprsťáků a byl jsem rád, že jsem to provedl.
Můj Garmin

První hodina běhu a začalo pršet, sice bylo dusno a horko a zpočátku jsem déšť uvítal, ale když do toho začalo hřmít a pršet mohem vydatněji, ta veselost mě trošku opustila. Abych poprvé nohy co nejméně namáhal, nehonil jsem se jenom po asfaltové cyklostezce, ale využíval jsem trávy, po které se mi běželo rychleji a méně bolestně. Prostě ta technika běhu šla do kopru, ale nevadí, oproti minulým běhům mám tentokrát příjemný pocit a o to tu šlo. A co čas? No, tak ten byl cca 1 h 37 min, takže ubohý, ale o to mi vůbec nešlo. Nemám vůbec žádné ambice trénovat na závody, běhám si pro sebe, pro lepší pocit a také pro zhubnutí pár kilogramů v pase. Člověk chce být na léto prostě sexy!!! :)

5 komentářů:

 1. presne vim, jak to myslis!!!!! Miluju behat ve FF! Ale otlacky? Fakt Ti delaji? Me sednou jak ulite (jako druha kuze), ale je pravda, ze muj nejdelsi beh v nich je zatim 21K, tak nevim, mozna az pujdu dal se take nejake objevi. FF zdar :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono záleží hodně i kde běháš, jestli jenom po asfaltu, tak všechna čest, ve Vibramech FF jsem běžel nejvíce 32 km jenom po asfaltu a nohy jsem cítil ještě 14 dní po tom, byl to pro mě masakr. Moje nožky jsou dost citlivé, tak je to znát. Běhám s ponožkami, bez ponožek by byly otlačky mnohem větší a došlo by pravděpodobně i na puchýře. Jednu nohu mám malinko větší než druhou, takže tím to také může být, dalším faktorem může být váha - nejsem žádnej hubeňour, styl běhu, vytrénovanost apod. Běhu zdar! :) Harry

   Vymazat
 2. :)) Mne to bylo jasne uz od zacatku prispevku, ze to "jenom" petka urcite nakonec nebude...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, rozběhlo se mi to celkem dobře, na to, že ze začátku se mi moc daleko běžet nechtělo, první zlom byl asi kolem dvou až tří kilometrů, kdy jsem to chtěl pomalu obrátit zpátky - typickej lenochod, pak najednou byly čtyři, šest a něco a byl jsem skoro na konci trasy, kam jsem ani nechtěl původně běžet, což mě potěšilo a vlilo do krev novou energii a k tomu začalo pršet, takže zpátky mě honil v mém úsilí pěkný déšť. Nohy jsem cítil, páč když člověk neběhá měsíc, resp. pravidelně, tak těch třináct kiláčků je znát. Nejhorší to bylo až za dva dny, kdy mě pobolívaly stehna. Chystám se na stejný výběh znovu, tak uvidím, jestli po týdnu to bude o něco lepší... Harry

   Vymazat
 3. A co žes nenazul v Bikila LS ? :)

  OdpovědětVymazat